Největší padělatelská dílna českého středověku se bezpochyby nachází na rožmberském panství. Oldřich II. z Rožmberka díky ní podstatně vylepšuje postavení svého rodu a zajišťuje mu nejrůznější privilegia, na která by normálně nejspíš nedosáhl. Mezi českými šlechtici ovšem není jediným schopným falzifikátorem…
Mladý Kašpar Šlik (asi 1395–1449) se zvědavě rozhlíží kolem sebe. Ten mumraj lidí se mu zamlouvá. Píše se rok 1415 a on se ocitá v německé Kostnici, kde se právě koná církevní koncil. Není tu přitom jen jedním z davu.
Do města dorazil v doprovodu samotného římského krále Zikmunda Lucemburského (1368–1437) jako jeho písař. Vzdělání pro tuto úřednickou pozici získal zřejmě na univerzitě v Lipsku. V některých pramenech se lze dočíst, že dokonce studoval práva v italské Boloni.
I vy se staňte členem našeho History Plus klubu a odemkněte si tak tento i všechny ostatní Premium články a užívejte si nerušené procházky českou i světovou historií.
Jako člen History Plus klubu získáte nejen plný přístup ke všem článkům zde na historyplus.cz, ale také výhodné slevy na knihy a časopisy z našeho vydavatelství.
Členství v History Plus klubu stojí pouhých 69 Kč měsíčně a můžete ho kdykoliv zrušit. Pokud chcete členství ještě výhodněji, můžete si vybrat roční předplatné za 690 Kč a získat tak 2 měsíce zdarma.
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.