Je krásná. Vysoko posazené lícní kosti, mandlové oči, souměrná ústa i nos, dlouhá šíje. Na půvabu jí ještě přidává tajemno, které ji obklopuje.
Ačkoli Nefertiti zůstává jednou z nejznámějších královen starověkého Egypta, dodnes není jasné, kde se nachází její hrobka či mumie? Nebo snad ano?
Na jednom reliéfu se objevuje ve společnosti své nejstarší dcery Meritaton v roli velekněze, na jiném se sečnou zbraní v ruce kosí ženské nepřátele Egypta. Ještě na dalším pak sedí ve společnosti svého manžela a dětí.
Zatímco stolička, na níž se nachází Achnaton (Egyptu vládl přibližně v letech 1351–1334 př. n. l.), je prosta všeho zdobení, její připomíná královský trůn.
Egyptologové se proto shodují, že Nefertiti, užívající mimo jiné titul „Paní Obou zemí“, se ve starověké říši na Nilu těšila z takových privilegií jako málokterá žena.
I vy se staňte členem našeho History Plus klubu a odemkněte si tak tento i všechny ostatní Premium články a užívejte si nerušené procházky českou i světovou historií.
Jako člen History Plus klubu získáte nejen plný přístup ke všem článkům zde na historyplus.cz, ale také výhodné slevy na knihy a časopisy z našeho vydavatelství.
Členství v History Plus klubu stojí pouhých 69 Kč měsíčně a můžete ho kdykoliv zrušit. Pokud chcete členství ještě výhodněji, můžete si vybrat roční předplatné za 690 Kč a získat tak 2 měsíce zdarma.
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.