„Kdybych umíral přirozenou smrtí, držel bych zášť vůči bohům… Pomstěte ale moji smrt, neb vím, že umírám rukou člověka,“ štká na smrtelném loži slavný vojevůdce Germanicus. Je mu teprve 35 let, když za záhadných okolností umírá.
Má ho na svědomí samotný císař Tiberius? Je známo, že se obával Germanikova vlivu…
Vojevůdci starověkého Říma sice stáli v čele nejsilnější a nejlépe vycvičené armády, jakou svět do té doby viděl, ale bez jejich válečnického umu, smyslu pro strategii a originální taktiku by s ní triumfovali na bojištích i proti početnějším nepřátelům jen stěží.
Za úspěchy je lidé oslavovali, velebili a udělovali jim prestižní úřady. Když na to přišlo, ale dokázali velmi rychle zapomenout, za co všechno jim vděčí…
1. Pomstil nejhorší porážku
Vojevůdce: Scipio Africanus
Životní data: 236–183 př. n. l.
Charakteristický rys: Nezná poraženeckou náladu.
Úspěch: Porazil Hannibala.
Porážka římských legií u Kann v srpnu 216 př. n. l. je zdrcující. Nic naplat jim nebyla početní převaha. Kartaginský vojevůdce Hannibal (247–183 př. n. l.) soupeře dokonale obklíčil a rozprášil.
I vy se staňte členem našeho History Plus klubu a odemkněte si tak tento i všechny ostatní Premium články a užívejte si nerušené procházky českou i světovou historií.
Jako člen History Plus klubu získáte nejen plný přístup ke všem článkům zde na historyplus.cz, ale také výhodné slevy na knihy a časopisy z našeho vydavatelství.
Členství v History Plus klubu stojí pouhých 69 Kč měsíčně a můžete ho kdykoliv zrušit. Pokud chcete členství ještě výhodněji, můžete si vybrat roční předplatné za 690 Kč a získat tak 2 měsíce zdarma.
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.