Intenzivní bombardování mělo umlčet nepřátelská děla! To se však nestalo. Japonci dokázali utajit své pozice, navíc při budování husté sítě bunkrů a pevností na Peleliu betonem rozhodně nešetřili.
Díky tomu během třídenního ostřelování tichomořského ostrova utrpěli jen minimální ztráty, s čímž ale vyloďující se americká pěchota nepočítala.
Po definitivním zajištění Guadalcanalu (součást Šalamounových ostrovů) v únoru 1943 Američané zahájí v rámci druhé světové války ofenzivu napříč Tichomořím. Při dobývání ostrovů, kontrolovaných Japonci, používají takzvané „žabí skoky“.
Snaží se obsadit jen ty opěrné body, které považují za opravdu důležité pro další postup. Některé ostrůvky prostě obejdou a tamní japonské posádky izolují s tím, že je eliminují později. Američanům se tato strategie osvědčí.
I vy se staňte členem našeho History Plus klubu a odemkněte si tak tento i všechny ostatní Premium články a užívejte si nerušené procházky českou i světovou historií.
Jako člen History Plus klubu získáte nejen plný přístup ke všem článkům zde na historyplus.cz, ale také výhodné slevy na knihy a časopisy z našeho vydavatelství.
Členství v History Plus klubu stojí pouhých 69 Kč měsíčně a můžete ho kdykoliv zrušit. Pokud chcete členství ještě výhodněji, můžete si vybrat roční předplatné za 690 Kč a získat tak 2 měsíce zdarma.
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.