Starý muž v malé potemnělé dílničce pečlivě roztírá medově zbarvený lak na právě dokončené housle. Ani o tři století později nedokáže nikdo přesné složení této substance odhalit, ale hotový nástroj, stále dokonale znějící, bude mít astronomickou cenu.
Nástroje podobné houslím vznikají postupně z louten či středověkých nástrojů, zvaných rubeba či fidula. Dnešní podobu získávají až ve zlatém věku světového houslařství, v 16. a 17. století, a to v Itálii.
Vzácné nástroje největších mistrů houslařského řemesla se dnes prodávají za miliony dolarů a jsou snem nejvýznamnějších virtuosů mnoha generací, protože ani v době plné nejmodernějších technologií je stále nelze napodobit. Nezbývá než obdivovat umění nejuznávanějších houslařů historie…
I vy se staňte členem našeho History Plus klubu a odemkněte si tak tento i všechny ostatní Premium články a užívejte si nerušené procházky českou i světovou historií.
Jako člen History Plus klubu získáte nejen plný přístup ke všem článkům zde na historyplus.cz, ale také výhodné slevy na knihy a časopisy z našeho vydavatelství.
Členství v History Plus klubu stojí pouhých 69 Kč měsíčně a můžete ho kdykoliv zrušit. Pokud chcete členství ještě výhodněji, můžete si vybrat roční předplatné za 690 Kč a získat tak 2 měsíce zdarma.
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.