Náhorní plošina se musí nejprve uhladit do roviny. Ač disponují primitivními nástroji, dávní Egypťané docílí toho, že rozdíl mezi nejvýše a nejníže položenou spodní hranou Cheopsovy pyramidy činí pouhých 2,1 centimetru.
Jen o neuvěřitelnou jednu patnáctinu stupně se pak starověcí architekti odchýlí, když jednotlivé hrany faraonovy hrobky orientují podle světových stran. A to k jejich určení používají jen kolík zaražený do země!
Ohromují dokonalostí a přesností. Takové jsou stavby z říše na Nilu se svou jedinečnou výzdobou. Přitom si jejich autoři museli vystačit s velmi prostými nástroji a technikou.
Alespoň pokud je moderním vědcům známo… Ne všichni se s tím chtějí ovšem smířit a pouštějí se na tenký led spekulací, které nabízejí fantastické možnosti řešení zdánlivě neřešitelných problémů. Jaké vychytávky staří Egypťané používali, nebo mohli používat?
I vy se staňte členem našeho History Plus klubu a odemkněte si tak tento i všechny ostatní Premium články a užívejte si nerušené procházky českou i světovou historií.
Jako člen History Plus klubu získáte nejen plný přístup ke všem článkům zde na historyplus.cz, ale také výhodné slevy na knihy a časopisy z našeho vydavatelství.
Členství v History Plus klubu stojí pouhých 69 Kč měsíčně a můžete ho kdykoliv zrušit. Pokud chcete členství ještě výhodněji, můžete si vybrat roční předplatné za 690 Kč a získat tak 2 měsíce zdarma.
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.